Samych termogramów wykonałem już przeszło ponad 6500, oczywiście na jeden budynek przypada ich kilkanaście a czasem i kilkadziesiąt. Tym z czego jestem jednak dumny jest liczba osób które zyskały świadomość problemów jakie posiadają we własnych domach oraz, tego co zrobiły z tą wiedzą. Przykładowo znaczna część moich klientów po zobaczeniu mostków termicznych na własne oczy, szybko je naprawia (oczywiście w miarę możliwości). Następnie zyskują oni oszczędności w postaci mniejszych rachunków za ogrzewanie, a środowisko otrzymuje mniej pyłów i spalin. Podsumowując „gra, zdecydowanie jest warta świeczki”.

Powyższe zdjęcia pokazują m.in. ubytki w ociepleniu stropu, oczywiście gołym okiem są one niewidoczne. Miejsc takich w badanym domu było znacznie więcej, na szczęście w większości były one proste do poprawy. 

Rekordem jaki padł podczas owej wizyty była różnica temperatur pomiędzy wnętrzem pomieszczenia, a ramą okienną. Podczas osadzania wszystkie okna były niedostatecznie izolowane, jednak w jednym z nich łączenie okazało się całkowicie „puste”. Wewnątrz pomieszczenia panowała temperatura ok 21 st C, a przy wskazanym miejscu było to zaledwie 0,7 st C. Temperatura na zewnątrz wynosiła -4 st C. 

Facebook
Twitter
LinkedIn
Call Now Button