Zapoznając się z historiami ludzi, którzy zakupili domy z różnego rodzaju wadami, dochodzimy do wniosku, że jednak, na wszelki wypadek przydała by się pomoc specjalisty. Następnie po odkryciu chociażby kilku „usterek” okazuje się, że usługa zwróciła się kilkunasto, kilkudziesięcio lub nawet kilkusetkrotnie. Jak to możliwe? Pokazuje to w dziale o przykładowych kosztach awarii lub złych wyborów.

Wychodząc na przeciw potrzeb świadomych i wymagających klientów, oferuję pomoc w zakupie domu/mieszkania. 

Co jest w zakresie takiej usługi? 

Do wyboru przedstawiam następujące opcje: 

  • Pakiet podstawowy – obejmuje oględziny wraz z oceną budynku, a także pomiar wilgoci poszczególnych materiałów przy pomocy dielektrycznego wilgotnościomierza oraz kamery termowizyjnej. Jest to absolutne minimum konieczne do rokowań o kondycji budynku. Zadaniem termowizji w takim badaniu nie jest poszukiwanie mostków cieplnych, a jedynie wskazanie potencjalnego nadmiaru wody w materiałach (wilgotny materiał cechuje się szybszym wychładzaniem i bardzo często w niewielkich ilościach występuje punktowo co ciężko namierzyć przy pomocy samego wilgotnościomierza). Kamera również pozwala ocenić działanie wentylacji oraz szczelność stolarki okiennej i drzwiowej – wymagana jest minimalna różnica temperatur między stronom zewnętrzną, a wewnętrzną budynku. Podczas takiej podstawowej kontroli oceniam również, materiały użyte do budowy oraz wykonania instalacji, a także zadaje odpowiednie pytania sprzedającym. Opcjonalnie w sezonie jesienno-zimowym, możliwe jest również zamówienie badania mostków cieplnych – przy pomocy termowizji ukazuje miejsca strat ciepła w budynkach.
  • Pakiet rozszerzony – obejmuje powyższe oraz dodatkowo próby szczelności instalacji wychodnych, pomiar działania wentylacji oraz instalacji elektrycznej, a także opcjonalnie  pomiar powierzchni, kątów i poziomów poszczególnych przegród budowlach.  
Call Now Button